Nasz kandydat, Michał Jelonek w „Rozmowach na czasie”

W programie obok Michała Jelonka wystąpiły panie Joanna Rojczyk i Karolina Romańska. http://www.tvswinoujscie.pl/wiadomosci/2322,rozmowy-na-czasie  

Poniżej przedstawiamy Komentarz Doroty Konkolewskiej, naszej kandydatki do Rady Miasta Świnoujście:

 

Niestety pani Karolina nie ma racji odnośnie przygotowania rodzaju świadczeń i cen w zakresie tzw. BONU SENIORA, który został przyjęty przez Radę Miasta Świnoujście na wniosek klubów Grupy Morskiej i Platformy Obywatelskiej.

Wdrożenie tego typu świadczenia zdrowotnego, w tak krótkim terminie od momentu zatwierdzenia rocznego budżetu miasta, wymagało zbadania potrzeb mieszkańców w zakresie usług ochrony zdrowia oraz wymusiło konieczność oparcia wydatkowania środków publicznych o przepisy prawa obowiązujące w sytuacji braku ukierunkowanego programu. Tak więc to prawne uwarunkowania zobligowały do stosowania cen NFZ, a nie – jak sugeruje pani Karolina – zastosowania wyceny rynkowej.

Ponadto dało to możliwość stosowania dla odbiorców większej ilości i szerszego wachlarza usług medycznych. Wśród nich są także te wyceniane znacznie wyżej niż zabiegi rehabilitacyjne, np. diagnostyka, w tym tomografia komputerowa, której cena oscyluje od 250 zł do ponad 400 zł.

Wyliczeń nie można sprowadzić tylko do ilości pacjentów przyjętych na rehabilitację i niskiej wyceny w tym zakresie.

Uzdrowisko nie włączyło się do pracy nad programem, ani nie popisało się jeżeli chodzi o dostępność usług dla najbardziej potrzebujących, ale teraz już wie, jak to zmienić. Hurrra, lepiej późno niż wcale!